top of page

Bi & Tri – BİLEŞEN MELT İPLİK TEKNOLOJİSİ

special-2.jpg

FET-100 Ekstrüzyon

Tüm FET laboratuvar ve pilot eriyik eğirme sistemlerinin merkezinde, özel olarak geliştirilmiş ekstrüzyon modülü, çoklu işlem seçeneklerine izin veren FET-100 Ekstrüzyon bulunur. Bu ekstrüzyon modülü, sonraki üç işlem seçeneğinden herhangi birine eriterek eğirme kapasitesi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Modül, çalışma yüksekliğinin otomatik olarak ayarlanmasına izin veren bir hidrolik kaldırma masasına monte edilmiştir.

FET-101 Multifilament

FET, tüm kullanıcıların taleplerini karşılayabilen sürekli multifilament uygulamaları için geniş bir ısmarlama pilot ve laboratuvar eriyik eğirme sistemleri sunar. FET-101 Multifilament seçeneğinin her bir varyasyonu, çok çeşitli uygulamalar için dünyanın önde gelen şirketleri ve araştırma enstitüleri için benzersiz bir şekilde belirlenir ve tasarlanmıştır.

 

FET-102 Dokunmamış

FET-102 Nonwoven seçeneğinin basit entegrasyonu, nonwoven malzemelerin eriyik eğrilmesi imkanı sunar. Melt blown ve spunbond tiplerinin her ikisi de aynı temel sistemde elde edilebilir. Bu, normalde eriyik üfleme veya eğrilerek bağlama işlemi için uygun olmayan viskoz malzemeler de dahil olmak üzere çok çeşitli polimerlere uygulanabilir. Uygulamalar, emilebilir biyomedikal polimerleri ve mühendislik sınıfı malzemeleri içerir.

 

FET-103 Monofilament

Aynı ekstrüzyon modülünü kullanan FET, monofilament uygulamaları için uzman laboratuvar ve pilot eriyik eğirme sistemleri, FET-100 monofilament de sağlayabilir. Multifilament ekipmanlarında olduğu gibi, esnek monofilament sistemlerimiz de yüksek teknoloji kuruluşları ve araştırma enstitüleri tarafından çeşitli teknik ve Ar-Ge projelerinde kullanılmaktadır.

 

ÇİFT BİLEŞENLİ   & ÜÇ BİLEŞENLİ eriyik eğirme

 

ÇOK FONKSİYONLU LABORATUVAR & PİLOT MELT İPLİK SİSTEMLERİ

 

FET-100 Ekstrüzyon

FET-101 Multifilament

FET-102 Dokunmamış

FET-103 Monofilament

Önemli bir gelişme, FET-100 sistemlerinin çok işlevli olarak belirlenebilmesi ve malzeme formatları arasında kolay ve hızlı dönüşüme izin vermesidir. Gerektiğinde dokunmamış yapıların tüm multifilament, monofilament ve eriyik eğirme kombinasyonlarını yapılandırır.

Bu son derece çok yönlü ve esnek sistem, araştırma ve geliştirme için idealdir ve ekstrüde edilmiş tekstil malzemelerinin ayrıntılı incelemesi için özel olarak tasarlanmıştır. Avantajlar arasında maliyette önemli tasarruflar, taban alanı ve ayrıca gelecekte isteğe bağlı ekipman ekleme yeteneği yer alır.

“Yüksek Yetenekli, Çok Fonksiyonlu, Uygun Maliyetli ve Esnek”

Çoklu Polimer ve Çoklu Format Yeteneği

 

process-1-new.jpg
056_edited.jpg
monofil-7.jpg

DOKUMASIZ YAPILAR İÇİN MELT İPLİK SİSTEMLERİ

nonwowen web.tif

NON-WOWEN İMALİNDEKİ GELİŞMELER

 

FET'in yenilikçi geliştirme çalışmalarının bir sonucu olarak, dokunmamış yapılar artık “işlenmesi zor” polimerlerden kolaylıkla yapılabilir. Yeni işleme teknolojisi, eriyik üfleme işleminin benzersiz bir uyarlamasıdır ve tek bir işleme aşaması kullanılarak çok çeşitli polimerlerin dokumasız ağlara dönüştürülmesini mümkün kılar. Müşterilerimizin çoğu için, tek aşamalı üretimin faydaları ve sağlanan esneklik, birçok işleme problemini çözer ve onlara önemli bir rekabet avantajı sağlar.

Proses uygulamaları

Özellikle, yüksek eriyik viskozitesi veya bozunma duyarlılığı gibi, normal koşullarda onları eriyik üfleme için uygun olmayan özelliklere sahip polimerler için yeni prosesler geliştirilmiştir. Bu çok yönlü sistemler, aşağıdakiler gibi çok çeşitli yapılara ve mekanik özelliklere sahip eriyik üflemeli dokunmamış kumaşların ekstrüzyonuna olanak tanır:

 • Filtrasyon uygulamaları için gerekli olanlar

 • Emilebilir polimerlerin kullanıldığı biyomedikal uygulamalar

 • Termal ve kimyasal direnç gibi polimer özelliklerinden yararlanan yapılar

İle birlikte:

 • İğneli keçeler gibi diğer tekniklerden daha basit işleme yolu

 • Takvimleme, nokta yapıştırma veya laminasyon yoluyla ağın sonradan işlenmesi için çok sayıda seçenek vardır.

 

Eriterek eğrilmiş elyaflar ve iplikler için ekipman, kesin müşteri gereksinimlerine göre uyarlanabilir ve ayrıca küçük seri üretim, pilot ve laboratuvar uygulamaları için de mevcuttur.

ISLAK İPLİK HATTI FET 200 SERİSİ

WET SPIN web2.tif
200-right3.jpg

FET-200 LAB'İ TANITAN LABORATUVAR KANTARLI ISLAK İPLİK SİSTEMLERİ

Pilot ve küçük ölçekli ıslak eğirme üretim hatlarına ek olarak, FET artık formülasyon ve süreç geliştirmenin erken aşamaları için daha uygun olan laboratuvar ölçekli bir versiyon da tasarlıyor ve üretiyor.

Sistemler çok çeşitli farklı elyaf türleri için tedarik edilebilir. Bunlar, aşındırıcı sulu tuz çözeltilerinden (aljinat lifler gibi), asidik sistemlere (mühendislik ürünü ipek gibi) ve ayrıca yanıcı, toksik çözücüler (UHMWPE gibi) kullanan sistemlere kadar uzanmaktadır.

FET-200 LAB sistemi, formülasyon ve süreç geliştirme için idealdir:

 • Kompakt tasarım, yüksek düzeyde işlevsellik sunarken laboratuvar alanının verimli kullanımını sağlar

 • Küçük ölçekte süreçlerin doğru bir şekilde kopyalanmasını sağlar

 • Düşük hacimli işleme çözümleriyle süreçlerin tam olarak keşfedilmesine olanak tanır

 • Çok çeşitli malzemeleri işleyebilir: örneğin aşındırıcı, yanıcı, asidik

FET-200 ÖZELLİKLERİ

 • 1 Litre çalışma hacminden dope tankları

 • Genel Amaçlı ünite, elektrikli ısıtıcı ile sıcaklık kontrollü ve değişken devirli çarka sahiptir.

 • Soğutma ceketleri ve alternatif çark tasarımları için seçenekler

 • Helisel ve şerit tasarımları dahil olmak üzere diğer birçok çark seçeneği

 • Hız kontrollü dişli pompa ile düzeye doğru akış

 • Daldırılmış olanlar da dahil olmak üzere döndürme başlıkları için çok sayıda değiştirilebilir seçenek

 • Devridaim ile pıhtılaşma tankları

 • Çoklu geçiş seçenekleriyle tankları yıkayın

 • Filament kurutma sistemleri

 • Filament yönlendirme sistemleri

 • Sargı sarma çözümleri

 • Veri yakalama ve kaydetme ile bilgisayarlı kontrol sistemi

bottom of page