top of page

LABORATUVAR GAZ BORU HATTI 

Medikal Gaz Tesisatları, Laboratuvar Gaz Tesisatları, Endüstriyel Tesisatlar
Gaz tesisatları ilgili gaz cinsine uygun malzemeden seçilmeli ve kullanım noktasına güvenli bir şekilde ulaşması sağlanmalıdır.
Polartek tarafından tasarlanmayan projelerin uygulanması sırasında olası tasarım hatalarının olabileceği göz önünde bulundurularak, uygulama sırasında gaz-malzeme uyumluluğu, basınç dayanımı, debi, kapasite gibi faktörler gözden geçirilmekte ve detaylı incelenerek teknik dokümanlar oluşturulmaktadır. . Buna göre laboratuvarlarda kullanılacak onaylı, sertifikalı gaz tesisat malzemeleri seçilir, montaj ve devreye alma kuralları uygun yöntemlerle yapılır.
Firmamız tarafından yapılan mekanik tesisatlar.

  • Medikal Bakır Boru Montajı

  • Paslanmaz Boru Montajı

  • Yüksük Birleştirme Yöntemleri

  • Yörünge Kaynak Yöntemi

Medikal Bakır Boru Montajı

Yörünge Kaynak Yöntemi

bakir-boru-tesisatı
orbital-kaynak-paslanmaz

Paslanmaz Boru Montajı

yuksuklu-paslanmaz-boru-tesisatı

Yüksük Birleştirme Yöntemleri

kaynakli-paslanmaz-boru-tesisatı

OTOMATİK BASINÇ KONTROL PANELİ

Merkezi basınç kontrol panolarının görevi, yüksek basınçlı borulardan sağlanan gazın basıncını ana dağıtım hattının basıncına ayarlamak ve ana dağıtım hattını kesintisiz olarak beslemektir. Otomatik ve manuel versiyonları mevcuttur.

Basınç kontrol panosu seçiminde kullanılacak gazın saflık seviyesi laboratuvar cihazları gibi özel uygulamalar için önemlidir. Bu nedenle yüksek saflıkta gaz olarak tanımlanan %99,9999 gaz kullanımına uygun ekipman seçilmelidir. Bu ekipman özel olarak Helyum testine tabi tutulur.

Otomatik değiştirme ünitesinin işlevi, hattı diğer taraftan otomatik olarak beslemek ve bir taraftaki tüplerin basıncı hat besleme basıncının altına düştüğünde kesintisiz gaz akışını sağlamaktır.

YARI OTOMATİK

basinc-kontrol-paneli

TAM OTOMATİK

tam-otomatik-basinc-kontrol-paneli
Tam-otomatik-gaz-valfi

KULLANIM NOKTASI DÜZENLEYİCİLERİ

Kullanım noktası basınç kontrol panoları, ana dağıtım hattı basıncının kullanım noktası basıncına ayarlanmasını sağlayacaktır.

Laboratuvarlarda aynı hatta bağlı birden fazla cihaz olabileceğinden ve cihazların çalışma basınçları farklı olacağından her cihaz için ayrı bir regülatör önerilir. Böylece cihazlara birbirinden bağımsız olarak gaz akışı ve basıncı sağlanabilmekte, açılıp kapanabilmekte, cihazın devreye alınması gerekir vs. daha güvenlidir. Kullanım kolaylığı için mekana uygun ekipman seçilmelidir.

1901_L%20Postaba%C5%9F%C4%B1%20(2)-500x5
duvara-monte-regulator-grubu
Kullanım-Noktası Regülatörü

GAZ DEDEKTÖR SİSTEMİ 

Gaz temin ve kullanım noktalarında kurulum, ekipman veya kullanıcı hatalarından kaynaklanabileceği gibi yanıcı-patlayıcı, parlayıcı, boğucu ve zehirli gaz sızıntısı riski taşımaz.
Laboratuvarlar, kimyasal madde depoları, tüp odaları, kaynak atölyeleri gibi alanlarda güvenlik sistemi olarak mutlak gereklilik düşünülmelidir.

Gaz Algılama Sistemi Akış Şeması

Gaz-tesisatı-dedektör-şeması

Gaz Dedektörü - Kontrol Kutusu

Gaz dedektörü kontrol panosu

Duvara monte
4 veya 8 dedektöre kadar doğrudan bağlantı.
Ek modül ile 32 dedektöre kadar bağlantı.
Programlanabilir ölçüm aralığı
Çift röle çıkışı
Siren + Solenoid Valf bağlama imkanı

Gaz Dedektörü - Duvar Tipi

gaz-algilama-dedektoru

Sabit montaj ile kullanıma uygun
Patlayıcı gazların ölçülmesi %100 LEL, Oksijen %0-30 Hacim, ppm cinsinden zehirli gazlar
4-20 mA çıkış
20 ile +60 C arasında çalışma sıcaklığı
IP66, ATEX sertifikalı
Çelik gövde

bottom of page